• آ
  • آ
  • آ

اعزام محمدعلی اسلامی به مسابقات بین المللی حفظ قرآن الجزایر

شنبه 27 خرداد 96

چهاردهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن الجزایر، ۲۷ خردادماه مصادف با بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان، با مشارکت نمایندگان ۵۳ کشور جهان در رشته حفظ، تجوید و تفسیر قرآن کریم در کاخ همایش‌های «الصنوبر البحری» در الجزیره، پایتخت الجزایر برگزار می شود.

به گزارش دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن، در این دوره از مسابقات و در رشته حفظ کل قرآن کریم، محمدعلی اسلامی، حافظ جوان کشورمان به همراه استاد ستوده نیا به عنوان استاد راهنما حضور خواهند یافت.
لازم به ذکر است در مسابقات الجزایر اتقان در نطق حروف و فصاحت بسیار حایز اهمیت است. ارتقا و تقویت روحی و مواظبتهای غذایی و برنامه استراحت نماینده کشورمان نیز از کارهایی بود که توسط استاد راهنما با برنامه ریزی دقیق انجام شده است.
امروز صبح شنبه 27 خرداد ساعت نه صبح مرحله تمهیدی برای انتخاب حافظانی که باید در مسابقات شرکت نمایند در سالن هتل بزرگ سوفیتل شهر الجزیره اغاز گردید. این هتل در نقطه ای زیبا در نوار ساحلی شهر الجزیره قرار دارد.
این مسابقه از سال ۲۰۰۳ تا به امروز با حمایت «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس‌جمهور الجزایر، میان حافظان قرآن کشورهای مختلف برگزار شده است.