• آ
  • آ
  • آ

محمد جوادموسوی درچه ای و موسی معتمدی در سفر تبلیغی آفریقای جنوبی

شنبه 27 خرداد 96

کیپ تاون، نام دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ است. شهر کیپ‌تاون همچنین پایتخت استان کیپ غربی می‌باشد.این شهر محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی همچنین در شهر کیپ‌تاون قرار دارد.
بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱، مسیحیان ۷۹٫۸ درصد از جمعیت آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهند. بر اساس این آمار، مسلمانان ۱٫۵ درصد، هندوها ۱٫۲٪، دین سنتی آفریقایی ۰٫۳٪ و یهودیت ۰٫۲ درصد جمعیت این کشورند. همچنین از میان جمعیت این کشور ۱۵٫۱٪ هیچ وابستگی مذهبی نداشته، ۰٫۶٪ از سایر ادیان و ۱٫۴٪ نامشخص هستند.
به گزارش دبیر خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، حجت الاسلام سید محمد جواد موسوی درچه ای قاری و موسی معتمدی حافظ کل قرآن کریم در سفر تلیغی خود در آفریقای جنوبی، در کیپ تاون به اجرای برنامه در محافل مختلف می پردازند.
بنابراین گزارش موسوی درچه ای در مسجد زینت الاسلام در طلیعه نماز جمعه این شهر به تلاوت اذانگاهی قرآن کریم پرداخت. همچنین این قاری ممتاز کشور جمهوری اسلامی فردا یکشنبه 28 خرداد در محفل انس با قرآن که در مسجد بزرگ قدس شهر کیپ تاون و با حضور قاریانی از کشور مصر و سوریه برگزار خواهد شد به تلاوت خواهد پرداخت.
همچنین موسی معتمدی دیگر مبلغ اعزامی به آفریقای جنوبی شهر کیپ تاون، به اجرای برنامه در نماز جمعه و همچنین برنامه زنده رادیویی پرداخت.