• آ
  • آ
  • آ

گرامیداشت ششمین سال برگزاری کرسی‌های تلاوت/بیست و ششمین سال تأسیس شورای عالی قرآن/رونمایی اذان

دوشنبه 17 مهر 96

به گزارش حوزه ارتباطات شوراي عالي قرآن، مراسم ششمین سالگرد برگزاری کرسی‌های تلاوت اذانگاهی امروز17 مهرماه با حضور استادان، قاريان و جمعی از مدیران و فعالان قرآنی کشور به میزبانی شورای عالی قرآن در مجتمع امام خمینی(ره) – حسینیه الزهرا(س) برگزار شد.
درطلیعه این مراسم که مقارن با بیست و ششمین سالگرد تأسیس شورای عالی قرآن بود، مهدی عادلی، قاری ممتازکشورمان، آیات 10 تا 22 از سوره مباركه سبأ را تلاوت کرد. اذان ظهر نیز توسط علی قاسم آبادی اجرا شد.

پس از اذان و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام تسخیری( رییس ستاد اقامه نماز سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) و پس از تقدیم سلام به ساحت مقدس حضرت سید الشهدا(ع) توسط سید محمدکرمانی، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن به ایراد سخنان و ارائه گزارش از کرسی‌های اذانگاهی شورا پرداخت.
سرابی ضمن قدردانی از دست‌اندکاران کرسی‌های تلاوت اذانگاهی تاکید کرد: لازم است در جهت لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، همه مجوعه‌های دولتی و مردمی در گسترش فرهنگ تلاوت و استماع تلاوت تلاش کنند.
در ادامه احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن از دیگر سخنرانان این برنامه، به سخنرانی پرداخت. وی ضمن قدردانی از این حرکت ارزشمند پیشنهاد برگزاری کرسی تلاوت اذانگاهی در موعد صبح را مطرح نمود.
در بخش دیگری از مراسم، از اذان زیبای استاد عباس امام جمعه رونمایی شد و از ایشان تقدیر به‌عمل آمد.
در پایان این مراسم که با اجرای حمیدعبیری از مجریان رادیو قرآن همراه بود از مهدی عادلی به عنوان حائز بالاترین معدل تلاوت در كرسي‌های تلاوت شورای عالی قرآن در یک سال گذشته قدردانی شد. هم‌چنین ازدست اندرکاران کرسی‌های تلاوت، آقایان: حمیدکریمی، مهدی خدایی، احسان رستم آبادی، مسعود زارع، مهراد راستی نیا، امیر حسین رضاییان، حسن لطفی و داود عسکری تجلیل به‌عمل آمد.

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک نمایید.

http://shora.ir/picture/378/

دریافت اذان استاد عباس امام جمعه.

http://shora.ir/files/other/mp3/emam%20jomeh.mp3