• آ
  • آ
  • آ

کرسی تلاوت نفحات القرآن

یکشنبه 12 آذر 96

کرسی تلاوت نفحات القرآن
برگزاری کرسی‌های تلاوت مجلسی (آتش به اختیار)، به همت مؤسسه نفحات‌القرآن در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری، جهت برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم، از ابتدای فروردین ۱۳۹۵ آغاز شده است.
این کرسی‌ها، در شهر تهران با تبلیغات در فضای مجازی و همچنین خبرگزاری‌ها با استقبال علاقمندان به استماع قرائت قرآن، روبرو شده.
در ادامه برگزاری این برنامه‌ها، روز یکشنبه 12 آذر ماه پس از نماز مغرب و عشاء، صد و شصت و پنجمین کرسی قرائت، با تلاوت قاری ممتاز وحید خزایی در مسجد الغدیر، واقع در تهرانسر(شهرک دریا) منعقد می‌گردد.
روز دوشنبه 13 آذرماه، محمد حسین سبزعلی در صد و شصت و ششمین کرسی نفحات در خیابان پیروزی، مسجد رحمتیه و محسن قاسمی در صد و شصت و هفتمین کرسی در مسجد النبی(ص) واقع در تهرانسر(شهرک پاسداران) به تلاوت خواهند پرداخت.
همچنین روز سه شنبه 14 آذر ماه نیز همزمان با صد و شصت و هشتمین کرسی نفحات در در مسجد امام حسن مجتبی(ع) نازی آباد( میدان پارس)، به مناسبت ولادت پیامبر اعظم(ص)، با تلاوت مجتبی محمدبیگی و محمود متولی، قاریان برجسته کشورمان، برگزار خواهد شد.
آخرین کرسی این هفته نفحات القرآن نیز پنجشنبه 16 آذر پس از نماز مغرب و عشاء با تلاوت مسعود سیاف زاده، قاری ممتاز در مسجد امام حسین(ع) واقع در خیابان شریعتی برگزار می‌شود.
از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در حاشیه این کرسی‌ها، اهدای جوایز به نوجوانان و نونهالان حاضر در جلسه می‌باشد.
علاقه‌مندان جهت دسترسی به تلاوت‌ها و گزارش‌های تصویری کرسی‌های تلاوت می‌توانند به کانال تلگرامی نفحات‌القرآن به نشانی nafahatalquran@ مراجعه نمایند.
همچنین مساجدی که خواستار برگزاری این کرسی‌های تلاوت هستند، می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۶۸۴۳ (روابط عمومی موسسه نفحات‌القرآن) تماس گرفته و برای برگزاری کرسی‌های تلاوت در مسجد خود اعلام آمادگی کنند.
شورای عالی قرآن برای دست اندرکاران این حرکت ارزشمند و خودجوش قرآنی، آرزوی توفیق می‌نماید.