• آ
  • آ
  • آ

کرسی های تلاوت نفحات

شنبه 9 دی 96
به گزارش حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن،کرسی‌های تلاوت مجلسی به همت دارالقرآن نفحات‌ در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۵ به مدیریت مسعود سیاف‌زاده، قاری و حافظ ممتاز کشورمان آغاز شده است. این طرح به تدریج با تبلیغاتی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران، آتش به اختیار گسترش یافت.
کرسی های این هفته نفحات در شش مسجد برگزار می شود.
صد و هشتاد و چهارمین کرسی نفحات 9 دی ماه در مسجد النبی(ص) واقع در تهرانسر، شهرک پاسداران با تلاوت مهدی جوکار برگزار می‌شود.
همچنین صد و هشتاد و پنجمین کرسی نفحات 9دی ماه پس از نماز عشا با تلاوت دو قاری ممتاز کشورمان آقایان سیدمحسن مدنی و علیرضا مهدیزاده در مسجد القران واقع در خیابان نبرد جنوبی، خیابان ده حقی، بعد از میدان مالک اشتر، بلوار شاهد برگزار میشود.
صد و هشتاد و ششمین کرسی نفحات 10 دی ماه با تلاوت محمد موسی زاده، قاری ممتاز کشورمان در مسجد الغدیر واقع در تهرانسر، شهرک دریابرگزار خواهد شد.
صد و هشتاد و هفتمین کرسی نفحات نیز دوشنبه 11 دی ماه پس از نماز عشا با تلاوت وحید خزایی قاری بین المللی کشورمان در مسجد جامع رسول اکرم واقع در تهرانسر برگزار میگردد.
صد و هشتاد و هشتمین کرسی نفحات 13دی ماه با تلاوت محمدرضا رجبی در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع) واقع در خیابان دماوند، بالاتر از پل خاقانی برگزار خواهد شد.
صد و هشتاد و نهمین کرسی نفحات14 دی پس از نماز عشا، با تلاوت حبیب احمدی، قاری و مدرس قران کریم و با اجرای حفظ محمدجواد محمدی مجد از حافظان بین المللی کشورمان، در مسجد حضرت ابولفضل(ع) واقع در عبدل آباد، خیابان شکوفه، خیابان زنهاری برگزار میشود.
در این کرسی ها برگه های تدبر و تفسیر آیات میان مستمعین توزیع میگردد. همچنین به کودکان و نوجوانان حاضر در کرسی فقط به خاطر حضور در مسجد جوایزی اهدا میشود.
همچنین پخش زنده کرسی‌ها از طریق نرم افزارهای اینستاگرام در صفحه nafahat.video@ و برنامه لحظه نگار است که قرآن دوستان می‌توانند با مراجعه به این دو برنامه به صورت زنده از نفحات و نغمات آیات الهی بهره مند شوند.

علاقه‌مندان برای دستیابی به تلاوت‌ها و گزارش‌های تصویری این کرسی‌های تلاوت به کانال تلگرامی نفحات‌القرآن به نشانی nafahatalquran@ مراجعه کنند. همچنین مساجدی که خواستار برگزاری این کرسی‌های تلاوت هستند، می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۶۸۴۳روابط عمومی دارالقرآن نفحات‌القرآن تماس گرفته و برای برگزاری این کرسی‌های تلاوت در مسجد خود اعلام آمادگی کنند.