• آ
  • آ
  • آ

استادان و قاریان ایلامی خواستار شدند: "متولیان امر برای رشد سطح قرائت در استان همت کنند"

سه‌شنبه 17 بهمن 96

ا
به گزارش حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، نشست بررسی راهکارهای ارتقای فعالیت های قرآنی استان ایلام، سه شنبه 17 آبان ماه باحضور محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن و جمعی از استادان، قاریان و حافظان ایلامی برگزار شد. در این جلسه صمیمی که با تلاوت پویا رحمانی، از قاریان نوجوان استان آغاز شد. حق نظری، مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی، رجبی از پیشکسوتان قرآنی و تعدادی دیگر از حاضران، ضمن تشریح ظرفیت های بالقوه استان بویژه در عرصه قرائت و حفظ قرآن، توجه و حمایت بیشتر نهادهای متولی فعالیت های قرآنی را خواستار شدند؛ ارتقای وضعیت تولید و پخش تلاوت از قاریان بومی در صدا و سیمای مرکز ایلام، استفاده از قاریان و مدرسان ذی صلاح ایلامی در اعزام های تبلیغی خارج از کشور، ایجاد تسهیلاتی از ناحیه شورای عالی قرآن جهت حضور گسترده معلمان و قاریان ایلام در آزمون های ارزیابی و سطح بندی، توجه ویژه به قاریان نوجوان و استفاده از ایشان در برنامه های مهم ملی، مانند تلاوت در محضر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و عضویت در طرح اسوه، توسعه کرسی اقراء در استان و... از جمله مطالبات مطرح شده در این نشست بود.
در ادامه، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن، ضمن اظهار مسرت از حضور در جمع قرآنیان استان ایلام گفت: اعتقاد دارم اگرچه محرومیت استان ایلام یک واقعیت تلخ است، اما جهش قاریان ایلامی بویژه در سال های اخیر هم یک واقعیت شیرین است.
وی افزود: نمونه این موفقیتها، کسب درجات عالی در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان توسط تعدادی از مدرسان ایلامی، تلاوت دونفر از نوجوان استان در محفل طلیعه ماه رمضان در محضر رهبر معظم انقلاب (از جمله امسال)، اعزام به حج یکی از قاریان ممتاز این استان، عضویت چند نفر از قاریان نوجوان این استان در طرح آموزشی تربیتی اسوه بوده است. البته اذعان می کنم این توفیقات در عین کمبود امکانات، وظیفه نهادهای ذی ربط ازجمله شورای عالی قرآن را پشتیبانی از جامعه قرآنی استان را بیشتر می کند.
میرزاجانی بیان داشت: اینجانب به نمایندگی از شورای عالی قرآن قول میدهم مجموعه شورا در چهارچوب وظایف و ماموریت های خود تمام تلاشش را در جهت تحقق مطالبات به حق مطرح شده در این جلسه انجام خواهد داد؛ شما هم از بنده پیگیری کنید.
در بخش پایانی این نشست سه ساعته، تعدادی از قاریان و حافظان نوجوان به اجرای برنامه پرداختند.