• آ
  • آ
  • آ

رونمایی مصحف مُحشّی با ویراش جدید

چهارشنبه 18 بهمن 96

به گزارش حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، عصر روز چهارشنبه 18 بهمن‌ماه و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، در محل شورای عالی قرآن از چاپ جدید مصحف مُحشّی با حضور جمعی از اساتید قرآنی، رونمایی شد.

 


بر اساس این گزارش، در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط سیدمحمد کرمانی، سیدعلی سرابی؛ قائم مقام شورای عالی قرآن به بیان مطالبی در مورد اهداف و ضرورت‌های اقدام شورای عالی قرآن به تهیه و تألیف مصحف محشی پرداخت.
سپس دکتر مصطفی زرنگار؛ سرپرست پژوهش شورا و از محققین و مؤلفین این اثر ارزشمند، دقایقی راجع به بازنگری انجام شده در چاپ جدید و ویژگی‌های بخش «توضیحات» و «نکات و لغات» ای مصحف، مطالبی ارائه کرد.
در ادامه دکتر حمیدرضا مستفید از پژوهشگران مؤثر در این اثر نیز در خصوص بخش «وقف، وصل و ابتدا» در این مصحف نکاتی را بیان نمود.
در پایان جلسه، از مصحف محشّی رونمایی شد.
یادآور می‌شود، این مصحف پیش از این طی سه نوبت توسط انتشارات مرکز طبع و نشر قرآن و انتشارات اسوه در قطع رحلی بزرگ به طبع رسیده بود که پس از بازنگری مجدد در محتوای کار و اصلاحات شکلی محتوایی، در قطع رحلی کوچک (که قابل استفاده‌تر است) و با کاغذ نازک به طبع رسیده است. همچنین نوع کاغذ این مصحف، ۵۵ گرمی خود رنگ بوده که در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و در قطع رحلی کوچک به چاپ رسیده است.

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید