• آ
  • آ
  • آ

نهمین دوره تخصصی اقراء

چهارشنبه 8 فروردین 97

به گزارش حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، نهمین دوره تخصصی اقراء در بوشهر برگزار شد.

 


براساس این گزارش، نهمین دوره تخصصی اقراء به میزبانی مؤسسه قرآنی بیّنات بوشهر در شامگاه روز چهارشنبه هشتم فروردین‌ماه 97 در مسجد ولایت بوشهر و با حضور جمعی از قرآنیان این استان و علی صالحی متین مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن، برگزار شد.

در ابتدا ابوالفضل ایزدی نیا از قاریان نوجوان استان بوشهر به تلاوت آیاتی از کلام الله مجیدپرداخت، پس از آن شیخ عصفور  تو ضیحاتی را راجع به سنت اقراء بیان نمودند. سپس مطابق جلسه اشهار، دکتر رضا دیانت و محمد جماله  از سوره کافرون تا انتهای قرآن، سوره مبارکه حمد و 5 آیه ابتدایی از سوره بقره را نزد استاد تلاوت کردند.
در این دوره که از یکم تا هشتم فروردین‌ماه 97 ادامه داشت، محمد جماله و دکتر رضا دیانت از قاریان و حافظان ممتاز کشورمان موفق به اخذ اجازه‌نامه قرائت از شیخ مصری، محمد عَصفور شدند.
در حال حاضر 37 نفر از قاریان، حافظان و اساتید قرآن کریم در قالب برگزاری هشت دوره تخصصی اقراء در محضر شیوخ صاحب اجازات حاضر شده و یک دوره کامل قرآن کریم را اقراء نموده و اجازه‌نامه قرائت را کسب کرده‌اند.


لازم به‌ذکر است، قرائت شیخ محمد عَصفور با 32 واسطه به حضرت رسول اکرم(ص) می‌رسد و قاریان و حافظان کشور با اقراء نزد این شیخ به این سلسله سند، متصل می‌شوند.
گفتنی است، اجرای دوره‌های تخصصی اقراء در دستور کار شورای عالی قرآن و مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

برای مشاهده تصاویر http://shora.ir/picture/386 کلیک کنید