• آ
  • آ
  • آ

برگزاری نشست خبری اعلام آغاز عضوگیری جدید طرح اُسوه در بخش قاریان / بخش حافظان هم اضافه شد

سه‌شنبه 22 خرداد 97

به گزارش حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، نشست خبری اعلام آغاز عضوگیری طرح اُسوه با حضور مدیر و معاون برنامه‌ریزی و آموزش طرح اُسوه و خبرنگاران رسانه‌های مختلف، صبح امروز سه‌شنبه 22 خرداد ماه در سالن جلسات شورای عالی قرآن برگزار شد.
در این نشست که با تلاوت سیدداود سجادی آغاز گردید، محمدتقی میرزاجانی، مدیر طرح آموزشی ـ تربیتی اُسوه، ضمن تشریح اهداف و ضرورت‌های تأسیس این طرح قرآنی و تبیین اقدامات و فعالیت‌های طرح اُسوه طی 4 سال گذشته، گفت: این طرح قرآنی، براساس خلأ و نیازی که در جامعه قرآنی وجود داشت و دارد شکل گرفت تا با الگو سازی در این عرصه در آینده نزدیک، تعادلی در پرداختن به «مسائل فنی قرائت قرآن» و توجه به «ابعاد تربیتی قرآنی» ایجاد شود.
وی در ذکر برخی از توفیقات طرح اُسوه، به رشد محسوس شخصیتی و ارتقاء سطح تلاوت قاریان عضو، تلاوت 12 نفر از قاریان در محضر رهبر معظم انقلاب، پخش تلاوت بیش از 20 نفر از قاریان طرح اُسوه در صدا و سیما، حفظ کل قرآن توسط 6 نفر از اعضاء، و کسب بالغ بر 25 رتبه برتر در مسابقات ملی و بین‌المللی اشاره کرد.
مدیر طرح اُسوه در ادامه با اعلام رسمی آغاز عضو گیری جدید در بخش قاریان نوجوان 9 تا 12 سال از تاریخ 22 خرداد تا 5 تیر ماه 97، افزود: قاریان ممتاز واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه طرح اُسوه، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 


میرزاجانی با بیان خبر افزوده شدن بخش اُسوه حافظان گفت: بحمدالله این بشارت قرآنی را می‌دهیم که مشابه طرح اُسوه قاریان، برای حافظان کل نوجوان 9 تا 12 سال نیز تأسیس گردیده و در همین بازه زمانی که اعلام شد، عضوگیری صورت خواهد گرفت.
وی افزوده شدن بخش حافظان را اقدامی انگیزشی در راستای عمل به توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه امر حفظ قرآن در جامعه برشمرد و تربیت حافظان ممتاز و متخلّق قرآنی در تراز نظام اسلامی و مبلغان برجسته قرآن در ایران و جهان را از اهداف مهم این تصمیم عنوان کرد.
در بخش دیگری از این نشست خبری، سیدداوود سجادی، معاون برنامه‌ریزی و آموزش طرح اُسوه با توضیح مراحل ثبت‌نام و گزینش در عضوگیری جدید گفت: قاریان و حافظان ممتاز از ساعت 16 امروز 22 خرداد می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه طرح اُسوه به نشانی www.osveh.valasr.net ابتدا به دقت ضوابط و شرایط را مطالعه سپس در صورت دارا بودن آن شرایط، اقدام به ثبت نام نمایند.


سجادی ادامه داد: در این مرحله، متقاضی در کنار ثبت مشخصات و اطلاعاتی که در سایت درخواست شده است، می‌بایست یکی از قطعاتی را که در بخش مربوطه بارگزاری شده، تقلید و فایل صوتی تلاوت خود را از طریق پیام‌رسان ارسال نماید.
وی گفت: قاریان و حافظانی که نصاب لازم را در مرحله اول کسب نمایند، می‌بایست در مرحله بعد به همراه والدین در آزمون مصاحبه و تلاوت حضور یابند. سجادی در پایان، از به ­روزرسانی و تکمیل محتوایی و فنی پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه طرح اُسوه خبرداد و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک این وب سایت به پایگاه اینترنتی مرجع در این حوزه تبدیل شود. لازم به ذکر است ؛ طرح آموزشی - تربیتی قاریان و حافظان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم (اسوه)، به همت جامعه فرهنگی قرآنی عصر و همکاری شورای عالی قرآن اجرا می شود.