• آ
  • آ
  • آ

کاروان نور در سرزمین وحی

شنبه 13 مرداد 97

به گزارش دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، کاروان قرآنی اعزامی کشورمان به حج تمتع سال 97 پس از ورود به کشور عربستان به اجرای برنامه‌های قرآنی در مدینه منوره پرداختند.
براساس این گزارش، جمعی از اعضای کاروان قرآنی کشورمان به دعوت مسئولین نمایشگاه قرآن که در مدینه‌النبی(ص)، در ضلع جنوبی حرم نبوی(ص) دایر شده است، در این نمایشگاه حضور و از آن بازدید کردند. به گفته علی قاسم‌آبادی سرپرست کاروان قرآنی کشورمان در حج تمتع امسال از نکات قابل توجه در این نمایشگاه، وجود قرآنی با وزن تقریبی 154 کیلوگرم که به خط فارسی نگاشته شده است و نیز قرآنی که منتسب به خط خلیفه سوم(عثمان) می‌باشد که در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته شده است. همچنین در بدو ورود به این نمایشگاه به درخواست مسئولین وحید نظریان از اعضای کاروان نور به تلاوتی از آیات کلام‌الله مجید پرداخت.
از دیگر برنامه‌های اجرا شده کاروان نور در سرزمین وحی می‌توان به حضور در حلقه‌های قرآنی سایر کشورها، تشکیل حلقه‌های تلاوت قرآن در صحن مسجدالنبی(ص)، شرکت و اجرای برنامه در مراسم پرفیض دعای کمیل ، تلاوت ترتیل در مراسم جزءخوانی در هتل‌های مختلف و... نام برد.